Obowiązek zgłaszania ofert pracy do systemu ePraca

Print Drukuj

Nowa Ustawa z dnia 20 marca 2025 r. wprowadza obowiązek zgłaszania ofert pracy do systemu ePraca dla wybranych podmiotów. Dotyczy to jednostek administracji publicznej, samorządów zawodowych i gospodarczych, państwowych oraz samorządowych osób prawnych, a także innych jednostek realizujących zadania publiczne.

Celem wprowadzenia tego obowiązku jest zwiększenie dostępności ofert pracy, szczególnie dla specjalistów. Pracodawcy mogą już teraz zgłaszać oferty online za pośrednictwem portalu praca.gov.pl.

Obowiązek zgłaszania ofert pracy do systemu ePraca
Szanowni Pracodawcy!
Zgodnie z projektem nowej Ustawy z dnia 20 marca 2025 r. o rynku pracy i służbach zatrudnienia, niektóre podmioty będą obowiązkowo zgłaszać oferty pracy do systemu ePraca (dawna Centralna Baza Ofert Pracy).
Obowiązek ten dotyczy m.in.:
•    jednostek administracji publicznej,
•    samorządów zawodowych i gospodarczych,
•    państwowych i samorządowych osób prawnych,
•    innych jednostek wykonujących zadania publiczne lub dysponujących majątkiem publicznym.
Celem zmian jest ułatwienie dostępu do ofert pracy – szczególnie specjalistycznych – osobom poszukującym zatrudnienia.
Już teraz mogą Państwo zgłaszać oferty pracy online:
•    Usługi elektroniczne - praca.gov.pl

Informacje o publikacji dokumentu