NABÓR WNIOSKÓW KFS w terminie 25.02.2025 r. od godz. 7:00 - 28.02.2025 r. do godz. 15:00 - Powiatowy Urząd Pracy w Nowej Soli

Powiatowy Urząd Pracy w Nowej Soli

UWAGA
Rejestracja w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nowej Soli odbywa się po uprzednim umówieniu telefonicznym pod numerami telefonu 68 388 03 11, 68 388 03 12 


Aktualności

11.02.2025

Zapraszamy na spotkanie, będzie o wsparciu opowiadanie.

Pracodawco! Powiatowy Urząd Pracy w Nowej Soli organizuje w dniu 20.02.2025 r. o godzinie 9.30 w sali 101 spotkanie dla pracodawców w celu przedstawienia realizowanych form wsparcia oraz pomocy przy tworzeniu miejsc pracy.    

Obrazek dla: Dyżur Inspektora Okręgowej Inspekcji Pracy

21.01.2025

Dyżur Inspektora Okręgowej Inspekcji Pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Nowej Soli informuje, iż w dniu 28 lutego 2025 r. w godz. 10:00-11:00 w sali 101 planowany jest dyżur Inspektora Okręgowej Inspekcji Pracy w Zielonej Górze

Obrazek dla: NABÓR WNIOSKÓW NA STAŻ

13.01.2025

NABÓR WNIOSKÓW NA STAŻ

Informujemy, że Powiatowy Urząd Pracy w Nowej Soli przyjmuje wnioski o zawarcie umowy na zorganizowanie stażu dla osób bezrobotnych.

Obrazek dla: NABÓR WNIOSKÓW O ORGANIZACJĘ PRAC INTERWENCYJNYCH

13.01.2025

NABÓR WNIOSKÓW O ORGANIZACJĘ PRAC INTERWENCYJNYCH

Ogłaszamy nabór ciągły (do wyczerpania środków) wniosków o organizację prac interwencyjnych. Sprawdź szczegóły.

Obrazek dla: Harmonogram zajęć z zakresu poradnictwa zawodowego na I...

28.11.2024

Harmonogram zajęć z zakresu poradnictwa zawodowego na I...

W załączeniu przedstawiamy harmonogram  zajęć z zakresu poradnictwa zawodowego na I kwartał roku 2025. Załączniki ...

Obrazek dla: Nabór wniosków o zwrot kosztów przejazdu z miejsca...

16.07.2024

Nabór wniosków o zwrot kosztów przejazdu z miejsca...

Informujemy, że Powiatowy Urząd Pracy w Nowej Soli przyjmuje wnioski o zwrot kosztu przejazdu z miejsca zamieszkania i powrotu do miejsca zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej.


Вкладені застосунки

HtmlBox

Aktualności

Опубліковувач

NABÓR WNIOSKÓW KFS w terminie 25.02.2025 r. od godz. 7:00 - 28.02.2025 r. do godz. 15:00

Uprzejmie informujemy,

że Powiatowy Urząd Pracy w Nowej Soli

ogłasza nabór Wniosków o sfinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawcy w ramach środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego na rok 2025

 
w terminie 25.02.2025 r. od godz. 7:00 - 28.02.2025 r. do godz. 15:00

Kwota środków dostępna w ramach limitu podstawowego KFS
wynosi 256 663,14 zł


Osoby zainteresowane, zapraszamy na spotkanie w dniu 20.02.2025 r. o godz. 10:00 w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Nowej Soli w sali 101 na I piętrze.

Spotkanie dotyczyć będzie warunków przyznawania środków KFS

 oraz sposobu ich aplikowania

(wypełniania wniosku).
 

Wnioski można składać terminie 25.02.2025 r. - 28.02.2025 r. w formie:

-  papierowej w pok. 206 od godz. 7:00 do godz. 15:00, gdzie będą odbierane bezpośrednio przez pracownika, który umieści na wniosku datę i godzinę złożenia oraz pieczątkę, lub

- elektronicznej poprzez platformę ePUAP, e-doręczenia lub praca.gov.pl. Opatrzonej: kwalifikowanym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy użyciu kwalifikowanego certyfikatu z zachowaniem zasad przewidzianych w przepisach o podpisie elektronicznym, lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym elektronicznej platformy usług administracji publicznej.

O złożeniu wniosku decyduje data i godzina wpływu – w pierwszym dniu naboru od godz. 7:00 w ostatnim dniu naboru do godz. 15:00

Urząd nie ponosi odpowiedzialności za wysłane wnioski elektronicznie, niewłaściwe przesłanie lub uszkodzone pliki.


Proszę nie wrzucać wniosków do skrzynki podawczej

znajdującej się przy urzędzie.

 

Wnioski złożone przed  lub po wskazanym terminie pozostaną bez rozpatrzenia.


Wniosek i dokumenty dot. ubiegania się o środki z KFS można pobrać osobiście

w pok. 206 lub ze strony internetowej: nowasol.praca.gov.pl

(zakładka: dokumenty do pobrania), uwaga nowe druki!
 

UWAGA! Zaleca się, aby wniosek wypełniał pracodawca

 a nie organizator kształcenia.

Organizatorzy kształcenia bardzo często stosują jeden wspólny szablon wypełniania wniosku dla różnych pracodawców nie uwzględniając indywidualnych potrzeb pracodawcy. Niestety  generuje to bardzo często wiele błędów w podstawowych danych Pracodawcy ale również  uzasadnienia potrzeby odbycia kształcenia są identyczne w przypadku kilku wniosków złożonych przez różnych pracodawców oraz uzasadnienia te są bardzo ogólne i często nieadekwatne do zakresu zadań osoby szkolonej. Niewystarczające lub niecelowe uzasadnienie może stanowić podstawę do negatywnego rozpatrzenia wniosku.
 

W ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego możliwe jest sfinansowanie:

  1. 80% kosztów kształcenia ustawicznego, nie więcej jednak niż 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika dla dużych, średnich i małych przedsiębiorstw;
  2. 100% kosztów kształcenia ustawicznego, nie więcej jednak niż 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika dla mikroprzedsiębiorstw.

Środki  KFS będą przyznawane Pracodawcom z uwzględnieniem następujących priorytetów Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej 2025:

  1. Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji w zawodach określonych jako deficytowe na danym terenie tj. w powiecie lub województwie.

Wnioskodawca powinien udowodnić, że wskazana forma kształcenia ustawicznego dotyczy zawodu deficytowego na terenie powiatu nowosolskiego bądź województwa lubuskiego. Proszę wskazać konkretny zawód. Oznacza to zawód zidentyfikowany jako deficytowy w oparciu o:

 - Barometr zawodów 2025 powiat nowosolski,

 - Barometr zawodów 2025 województwo lubuskie.

  1. Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji w związku z zastosowaniem w firmach nowych procesów, technologii i narzędzi pracy.

Zgodnie z Wytycznymi MRPiPS, Wnioskodawca, który chce spełnić wymagania priorytetu  nr 2 powinien udowodnić, że w ciągu jednego roku przed złożeniem wniosku bądź w ciągu trzech miesięcy po jego złożeniu zostały/zostaną zakupione nowe maszyny i narzędzia, bądź zostały/będą wdrożone nowe procesy, technologie i systemy, a osoby objęte kształceniem ustawicznym będą wykonywać nowe zadania związane z wprowadzonymi/planowanymi do wprowadzenia zmianami.

Pracodawca powinien dołączyć do wniosku wiarygodne dokumenty (np. kopie faktur, rachunków, innych dokumentów zakupu, decyzję dyrektora/ zarządu o wprowadzeniu norm ISO itp.) wskazujące, że dokonał zakupu maszyn, narzędzi pomocnych w funkcjonowaniu zakładu, technologii, systemów, oraz logicznie i wiarygodnie uzasadnić chęć ubiegania się o środki KFS w ramach tego priorytetu.

Wsparciem kształcenia ustawicznego w ramach tego priorytetu można objąć jedynie pracowników i pracodawców, którzy w ramach wykonywania swoich zadań zawodowych/ na stanowisku pracy korzystają lub będą korzystać z nowych technologii i narzędzi pracy lub która wymaga nabycia nowych kompetencji niezbędnych do wykonywania pracy w związku z wdrożeniem nowego procesu.

Celem potwierdzenia spełniania priorytetu należy załączyć Oświadczenie pracodawcy dot. zastosowania w firmie nowych procesów, technologii i narzędzi pracy oraz załączyć dokument zakupu-jeśli został już zakupiony.

  1. Wsparcie kształcenia ustawicznego pracodawców i ich pracowników zgodnie z potrzebami szkoleniowymi, które pojawiły się na terenach dotkniętych przez powódź we wrześniu 2024 roku.

Wsparcie adresowane do pracodawców prowadzących działalność na terenach, na których obowiązywało rozporządzanie Rady Ministrów z 16 września 2024 roku w sprawie wykazu gmin, w których są stosowane szczególne rozwiązania związane z usuwaniem skutków powodzi z września 2024 r., oraz rozwiązań stosowanych na ich terenie (Dz. U. 2024 poz. 1371).

Przywołane rozporządzenie dotyczy następujących gmin: w województwie lubuskim:

- w powiecie nowosolskim – gmina Bytom Odrzański, gmina Kolsko, gmina miejska Nowa Sól, gmina wiejska Nowa Sól, gmina Otyń i gmina Siedlisko;

Dofinansowane formy kształcenia ustawicznego mają wspomagać wprowadzenie zmian umożliwiających utrzymanie się na rynku czy pozwalających uniknąć zwolnień czy wręcz zatrudnić nowych pracowników.  Warunkiem skorzystania ze środków priorytetu jest prowadzenie działalności na terenie gminy z wykazu oraz Oświadczenie pracodawcy o konieczności nabycia nowych umiejętności czy kwalifikacji w związku z rozszerzeniem/przekwalifikowaniem obszaru działalności firmy.

  1.  Poprawa zarządzania i komunikacji w firmie w oparciu o zasady przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi, rozwoju dialogu społecznego, partycypacji pracowniczej i wspierania integracji w miejscu pracy.

Szkolenia powinny zawierać tematykę, w ramach której pracodawcy i pracownicy zostaną wyposażeni w wiedzę i umiejętności m.in.: do rozpoznawania, rozumienia i przeciwdziałania mobbingowi w miejscu pracy, jak skutecznie reagować i zapobiegać sytuacjom o charakterze mobbingu oraz wdrażania procedur przeciwdziałania i reagowania na przypadki nieprawidłowości .

  1. Promowanie i wspieranie zdrowia psychicznego oraz tworzenie przyjaznych środowisk pracy poprzez m.in. szkolenia z zakresu zarządzania wiekiem, radzenia sobie ze stresem, pozytywnej psychologii, dobrostanu psychicznego oraz budowania zdrowej i różnorodnej kultury organizacyjnej.

Kształcenia ustawiczne powinny obejmować zakres tematów, które pomagają zarówno menedżerom, jak i pracownikom tworzyć zdrowe, wspierające i produktywne miejsca pracy. Przykładowe obszary, które mogą znaleźć się w zakresie tematycznym szkoleń to: rola pracodawcy w wspieraniu zdrowia psychicznego; przyczyny i skutki stresu zawodowego, wypalenia zawodowego oraz radzenia sobie z nimi; skuteczna komunikacja w zespole; różnorodność w miejscu pracy, integracja pracowników wywodzących się z różnych grup pokoleniowych; promowanie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, metody radzenia sobie ze stresem.

  1. Wsparcie cudzoziemców, w szczególności w zakresie zdobywania wiedzy na temat polskiego prawa pracy i integracji tych osób na rynku pracy.

W ramach tego priorytetu mogą być finansowane szkolenia tylko dla cudzoziemców z uwzględnieniem ich potrzeb, w szczególności: doskonalenie znajomości języka polskiego oraz innych niezbędnych do pracy języków, szczególnie w kontekście słownictwa specyficznego dla danego zawodu/ branży; doskonalenie wiedzy z zakresu specyfiki polskich i unijnych regulacji dotyczących wykonywania określonego zawodu; rozwój miękkich kompetencji, w tym komunikacyjnych, uwzględniających konieczność dostosowania się do kultury organizacyjnej polskich przedsiębiorstw i innych podmiotów zatrudniających cudzoziemców.

  1. Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji niezbędnych w sektorze usług zdrowotnych i opiekuńczych.

Dostęp do priorytetu ma każdy pracodawca posiadający PKD w Sekcji Q tj. Opieka zdrowotna i pomoc społeczna w działach 86 – Opieka zdrowotna, 87- Pomoc społeczna z zakwaterowaniem, 88- Pomoc społeczna bez zakwaterowania. Zgodnie z ustawą z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (t.j. Dz.U. z 2024 r., poz. 799) świadczeniami zdrowotnymi są działania służące zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu lub poprawie zdrowia oraz inne działania medyczne wynikające z procesu leczenia. W ramach tego priorytetu można dofinansować dopuszczalne ustawą formy kształcenia ustawicznego bezpośrednio związane z szeroko pojętą opieką zdrowotną czy opieką społeczną.

Uwaga - w ramach KFS nie można finansować tych samych szkoleń, na które przeznaczone są inne środki publiczne np. środki na specjalizacje pielęgniarek i położnych.

Warunkiem skorzystania z dostępnych środków jest Oświadczenie pracodawcy dot. rozwoju umiejętności i kwalifikacji niezbędnych w sektorze usług zdrowotnych i opiekuńczych.

  1. Rozwój umiejętności cyfrowych.

Priorytet skierowany jest do pracodawców, którzy mają potrzebę przeszkolenia pracowników w zakresie kompetencji cyfrowych związanych z wykonywanym zawodem, między innymi: obsługa komputera i programów, umiejętności korzystania z danych i informacji, umiejętności porozumiewania się i współpracy drogą elektroniczną, tworzenie treści cyfrowych, programowanie oraz kompetencje dot. cyberbezpieczeństwa.

Zawody związane z branżą IT, jak np. specjalista big data (osoba, która zajmuje się analizowaniem i przygotowaniem rekomendacji biznesowych z ogromnych zbiorów danych) czy specjalista do spraw cyberbezpieczeństwa (przeciwdziała zagrożeniom płynącym z Internetu). To również zawody, takie jak traffic manager (zajmuje się analizowaniem ruchu na stronach WWW) czy też menedżer inteligentnych domów, które posiadają system czujników i detektorów oraz zintegrowany system zarządzania. Kompetencje cyfrowe można znaleźć na serwisie informacyjno-usługowym https://www.biznes.gov.pl/pl/portal/004171

Wnioskodawca w uzasadnieniu powinien wykazać, że posiadanie konkretnych umiejętności cyfrowych, które objęte są tematyką wnioskowanego szkolenia, jest powiązane z pracą wykonywaną przez osobę kierowaną na szkolenie. Celem potwierdzenia spełniania priorytetu należy załączyć Oświadczenie pracodawcy dot. rozwoju umiejętności cyfrowych.

  1. Wsparcie rozwoju umiejętności związanych z transformacją energetyczną.

Priorytet adresowany jest do pracodawców, którzy mają potrzebę przeszkolenia w związku realizacją założonych celów transformacji energetycznej np. przejścia z energetyki tradycyjnej, na przykład węglowej, do bardziej przyjaznych środowisku źródeł energii np. wiatraków czy farm fotowoltaicznych oraz szkolenia mające na celu rozwój tzw. zielonych kompetencji, czyli zestawu umiejętności pozwalających na działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. W ramach tego priorytetu mogą być finansowane również szkolenia w obszarze szeroko pojętej ekologii.

         Celem potwierdzenia spełniania priorytetu należy załączyć Oświadczenie pracodawcy, że wskazane kształcenie ustawiczne przyczyni się do realizacji celów polityki klimatyczno-energetycznej.

Wnioski rozpatrywane są pod względem:

  • zgodności dofinansowanych działań z ustalonymi priorytetami wydatkowania środków KFS na dany rok;
  • zgodności kompetencji nabywanych przez uczestników kształcenia ustawicznego z potrzebami lokalnego lub regionalnego rynku pracy;
  • kosztów usługi kształcenia ustawicznego wskazanej do sfinansowania ze środków KFS w porównaniu z kosztami podobnych usług dostępnych na rynku;
  • posiadania przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego finansowanej ze środków KFS certyfikatów jakości oferowanych usług kształcenia ustawicznego;
  • w przypadku kursów – posiadania przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego dokumentu, na podstawie którego prowadzi on pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego;
  • planów dotyczących dalszego zatrudnienia osób, które będą objęte kształceniem ustawicznym finansowanym ze środków KFS;
  • możliwości sfinansowania ze środków KFS działań określonych we wniosku, z uwzględnieniem limitów, o których mowa w art. 109 ust. 2k i 2m ustawy  z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy;
  • wywiązania się pracodawcy  z obowiązków wynikających z dotychczas zawartych umów dotyczących KFS.

Nie będą finansowane z KFS kształcenia ustawiczne dla:

  • osób współpracujących, zgodnie z art. 8 ust. 11 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych tj. małżonkowie, dzieci własne lub dzieci drugiego małżonka i dzieci przysposobione, rodzice oraz macocha i ojczym pozostający we wspólnym gospodarstwie domowym i współpracujący przy prowadzeniu działalności;
  • osób prowadzących działalność gospodarczą niezatrudniających pracownika na podstawie umowy o pracę;
  • pracowników przebywających na urlopie macierzyńskim, ojcowskim, wychowawczym lub urlopie bezpłatnym;
  • osób pełniących funkcje zarządcze w spółkach prawa handlowego (z wyjątkiem sytuacji, gdy są zatrudnieni na podstawie umowy o pracę w spółce);
  • prezesów spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, którzy są jedynymi lub większościowym udziałowcem nie posiadającym umowy o pracę;
  • osób zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych;
  • pracodawców, którzy na dzień składania wniosku nie prowadzili działalności gospodarczej przez okres min. 3 miesięcy i jednocześnie nie zatrudniają co najmniej 1 pracownika, który przepracował okres min. 3 miesięcy na umowę o pracę na min ½ etatu;
  • pracowników, którzy na dzień składania wniosku nie przepracowali okresu min 3 miesięcy na umowę o pracę na min ½ etatu;
  • osób, na które pracodawca otrzymał już dofinansowanie KFS i kształcenie będzie realizowane lub jest realizowane;
  • osób, których kształcenie nie odpowiada powierzonemu zakresowi pracy;
  • osób zatrudnionych jako pracownicy młodociani w celu przygotowania zawodowego.

Ponadto nie będą finansowane:

  • prawo jazdy kat. B;
  • coaching;
  • obowiązkowe kursy BHP i ppoż;
  • kursy z zakresu języka obcego, z wyjątkiem szkoleń językowych wynikających z ustalanych priorytetów;
  • kształcenia ustawiczne realizowane bezpośrednio przez pracodawcę dla własnych pracowników;
  • konferencje, kongresy, zjazdy branżowe;
  • studia licencjackie, magisterskie i doktoranckie;
  • koszty badań lekarskich, ubezpieczeń NNW oraz badań potrzeb w zakresie kształcenia ustawicznego zleconego firmie zewnętrznej.

We wskazanym przez Urząd terminie Pracodawca może złożyć jeden wniosek wraz z wymaganymi załącznikami o dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego zawierający maksymalnie 3 elementy (szkolenia/studia podyplomowe/egzaminy).

Kryteria dostępu do KFS w roku 2025 w Powiatowym Urzędzie Pracy

w Nowej Soli:

-    urząd przyznaje dofinansowanie dla podmiotów posiadających siedzibę główną lub oddział w stosunku do pracowników zatrudnionych na terenie powiatu
nowosolskiego.

-    udziela się wsparcia Pracodawcom, którzy chcą uzyskać dofinansowanie dla pracowników, pod warunkiem, że na dzień składania wniosku dany pracownik
przepracował okres min. 3 miesięcy na umowę o pracę na min. ½ etatu i nadal

pozostaje w zatrudnieniu.

-    udziela się wsparcia Pracodawcom, którzy chcą uzyskać dofinansowanie dla siebie, pod warunkiem, że na dzień składania wniosku pracodawca prowadzi działalność przez okres min. 3 miesięcy i zatrudnia co najmniej 1 pracownika, który przepracował okres min. 3 miesięcy na umowę o pracę na min. ½ etatu.

-    urząd nie finansuje ze względu na wysokie zapotrzebowanie w ramach KFS szkoleń realizowanych poza granicami Polski.

-    ze względu na wysokie zapotrzebowanie ze strony pracodawców na finansowanie działań w ramach KFS Urząd nie finansuje badań lekarskich: ubezpieczeń NNW i badań potrzeb w zakresie kształcenia ustawicznego zleconego firmie zewnętrznej.

-    ustala się, że w danym naborze pracodawca może złożyć tylko jeden wniosek ubiegając się o wsparcie w ramach KFS zawierający maksymalnie trzy elementy
(szkolenia/studia podyplomowe/egzaminy).


         Termin rozpoczęcia kształcenia powinien być ustalony najwcześniej 30 dni po dacie złożenia wniosku. Umowy zawiera się tylko na działania na rzecz kształcenia ustawicznego, które nie zostały opłacone przez Pracodawcę, nie rozpoczęły i których termin rozpoczęcia nie będzie kolidował z terminem rozpatrzenia wniosku oraz podpisania umowy.

 

Przed przystąpieniem do wypełniania wniosku należy dokładnie zapoznać się z jego treścią, Zasadami przyznawania środków z KFS, Kartą oceny wniosku o kształcenie ustawiczne w ramach KFS (wprowadzonymi Zarządzeniem Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Nowej Soli nr 16/2024 z dnia 22 lipca 2024 roku) oraz aktami prawnymi regulującymi wsparcie finansowane w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego (w załączeniu).


Pomoc w odczytaniu informacji na tablicy ogłoszeń lub wydruk o powiększonej czcionce, dodatkowe wyjaśnienia dot. informacji można uzyskać pod nr tel. 68 388 03 26, 68 388 03 46 oraz w pok. 206.

Załączniki

Wniosek pracodawcy o sfinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego (1)
Wniosek pracodawcy o sfinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego.pdf 800 KB
Wniosek pracodawcy o sfinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego
Wniosek pracodawcy o sfinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego.doc 2390 KB
Oferta szkoleniowa
Oferta szkoleniowa.docx 20 KB
24 Oświadczenie pracownika o przetwarzaniu danych osobowych w ramach KFS
24 Oświadczenie pracownika o przetwarzaniu danych osobowych w ramach KFS.docx 34 KB
BAROMETR_ZAWODOW_wojewodztwo_lubuskie_2025
BAROMETR_ZAWODOW_wojewodztwo_lubuskie_2025.pdf 193 KB
BAROMETR_ZAWODOW_wojewodztwo_lubuskie_powiat_nowosolski_2025
BAROMETR_ZAWODOW_wojewodztwo_lubuskie_powiat_nowosolski_2025.pdf 146 KB
formularz-informacji-pomoc-de-minimis
formularz-informacji-pomoc-de-minimis.pdf 1235 KB
formularz-informacji-pomoc-de-minimis-rozporzadzenie-2023-2831-12082024
formularz-informacji-pomoc-de-minimis-rozporzadzenie-2023-2831-12082024.xlsx 62 KB
Formularz_pomoc_inna_niż_pomoc_w_rolnictwie_lub_rybołówstwie_pomoc_de_minimis_lub_pomoc_de_minimis_w_rolnictwie_lub_rybołówstwie(obowiązuje_od_11.03.16) (1)
Formularz_pomoc_inna_niż_pomoc_w_rolnictwie_lub_rybołówstwie_pomoc_de_minimis_lub_pomoc_de_minimis_w_rolnictwie_lub_rybołówstwie(obowiązuje_od_11.03.16) (1).xlsx 83 KB
KFS_2025_priorytety_wydatkowania-2
KFS_2025_priorytety_wydatkowania-2.pdf 49 KB
KFS 2025 - Wytyczne dla urzędów pracy
KFS 2025 - Wytyczne dla urzędów pracy.pdf 335 KB
KFS_2025_plan_wydatkowania-1
KFS_2025_plan_wydatkowania-1.pdf 68 KB
Zasady przyznawania środków z KFS (1)
Zasady przyznawania środków z KFS.pdf 916 KB
Karta oceny merytorycznej wniosku z KFS (1)
Karta oceny merytorycznej wniosku z KFS.pdf 195 KB
KRYTERIA dostpu do form pomocy na 2025
KRYTERIA dostpu do form pomocy na 2025.pdf 411 KB
Procedura przyznawania środków KFS
Procedura przyznawania środków KFS.pdf 106 KB
Rozporzadzenie KFS 2018
Rozporzadzenie KFS 2018.pdf 281 KB

Rynek pracy

Statystyki i analizy

5,1%Stopa bezrobocia w Polsce  

Stan na koniec grudnia 2024 r.

wykres statystyki

Stawki

  • 1.662,00 zł Podstawowy zasiłek dla bezrobotnych
  • 1.994,40 zł Stypendium dla bezrobotnego w okresie odbywania szkolenia
  • 831,00 zł Dodatek aktywizacyjny
  • do 48.969,72 zł Środki dla bezrobotnego na podjęcie działalności gospodarczej

Akty prawne

Artykuły prawne

Zobacz akty prawne dotyczące bezrobocia i promocji zatrudnienia

Zobacz

Urząd

Informacje dla niepełnosprawnych

Język migowy

Zobacz informacje na temat obsługi niepełnosprawnych.

Zobacz

Mapa dojazdu